MobilniPodpora.cz

Ainol Novo7 Aurora II - Otázky a odpovědi

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny
Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč má tablet pomalou reakci na stisk tlačítka při probouzení?
To je způsobeno tím, že je procesor tabletu v režimu spánku velmi podtaktován (velmi často pod 100 MHz - záleží na verzi firmwaru). Pokud je při takto nízkém taktu zmáčknuto tlačítko pro probuzení, musí procesor nejdříve na takto pomalé frekvenci přikaz zpracovat, přerušit veškerou činnost, změnit takt na provozní frekvenci a následně provést zbytek procedury probouzení (zapnout displej, připojit úložiště, Wi-Fi apod). Proto může probouzení trvat i několik sekund. Nemá cenu mačkat tlačítko Power několikrát - pouze tím proces probouzení prodloužíte, nebo ukončíte a tablet tak zůstane nadále v režimu spánku.

Proč se mi tablet i v režimu spánku neustále vybíjí a výdrž není tedy příliš dlouhá?
To je nejčastěji způsobeno tím, že máte na plochách (v základním nastavení je jich pět) spuštěné nejrůznější widgety - email, počasí, sledování kurzů apod. Ty velmi často mají nastaveno, že se mají např. kařdých 15 minut aktualizovat, k čemuž často potřebují připojení k internetu. Při těchto činnostech samozřejmě tablet interně probouzejí, čímž dochází k pravidelnému vybíjení tabletu. Doporučujeme proto instalaci widgetů na plochu omezit na co nejmenší množství, které vybíjení tabletu zamezí.

Proč mi Aurora II / Elf II ukazuje neustále 100% stav baterie?
Tento problém lze vyřešit následně:
-    Pokud máte rootnutý tablet, stáhněte si Google Play aplikaci Terminal Emulator.
-    Do příkazu napište: su a dejte enter
-    Pak: echo B8 > /sys/devices/i2c-2/2-0034/axp20_reg a Enter
-    Pak: echo B820 > /sys/devices/i2c-2/2-0034/axp20_reg a Enter
-    Tablet vás během několika sekund uvědomí na téměř vybitou baterii
-    Následně stačí tablet nabít na 100 %
Pokud by tento postup ještě nevedl k úspěchu, doporučujeme ještě doinstalovat aplikaci Battery Calibrator. Po jeho spuštění dejte Backup and Remove batterystats.bin a restartujte tablet. Nyní by již měl indikátor po nabití ukazovat správné hodnoty.

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo?
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Proč můj router není kompatibilní s Ainol Novo 7 Elf II a Aurora II?
Bohužel musíme potvrdit, že ne všechny routery jsou kompatibilní s Wi-Fi čipy používanými v Aurorách II a Elfech II. Týká se to především čipsetu AR9331. K takovému zařízení se nebudete moci s tabletem připojit, případně bude signál velmi slabý nebo vypadávat. Problém může často vyřešit manuální nastavení IP adresy místo jejího získávání z DHCP, případně upgrade firmwaru v samotném routeru (směrovači) či přístupovém bodu.

Proč není hra Riptide nebo Need for Speed citlivá na G-senzor?
Tento problém nastal až u novějších firmwarů, které nemají zcela optimalizovaný G-Senzor. Netýká se to firmwarů 0527 0531 0602 0604 0615. Tento problém by měl být již vyřešen s posledním řadou firmwaru – 0628 a novější.

Když nabíjím vypnutý tablet, dochází k jeho přehřívání, proč?
Tento problém způsobovala chyba v dřívějších verzích firmwaru. Od verze 0615 se tento problém nevyskytuje. Aktualizujte firmware, případně tablet nabíjejte přes síťový adaptér či USB kabel v zapnutém stavu.

Proč mám u Auroroy II k dispozici jen 13 GB paměti, když má tablet oficiálně16 GB? Stejně tak mám k dispozici pouze 80 MB paměti, místo 1 GB.
To je způsobeno různým výpočtem velikosti paměti. 1 kB nemá 1000, ale 1024 bytů a 1 MB má 1024 kB. To ve výsledku znamená, že ve výsledku máte místo 16 GB oficiálně jen 14,8 GB, přičemž část si z toho ještě ukrojí systém. Pro ukládání dalších souborů je tak k dispozici kapacita kolem 13 GB.

Proč uživatelé provádějí root tabletu a mám jej udělat také?
Lidé, kteří používají Android telefon nebo tablet provádějí root, aby získali nad zařízením kompletní kontrolu. Po provedení rootu budete moci libovolně aktualizovat firmware i na neoficiální verze, upravovat úvodní obrazovky, či provádět libovolné úpravy systému. Tablety Ainol mají již z výroby root proveden, takže jej nemusíte sami manuálně dělat.

Proč jsou některé aplikace pro Android telefon nevhodné pro můj tablet?
Vzhledem k jinému systému a nastavení na tabletu a telefonu, bude aplikace, které jsou speciálně navrženy pro telefon Android nevhodné pro tablet a opačně. Nejspolehlivější způsob, jak instalovat aplikace, které nenajdete v Google Play pro daný tablet, je stáhnout si APK balíček dané aplikace a ten následně nainstalovat v aplikaci AppInstaller.

Ainol Novo 7 Aurora II a Elf II nejsou kompatibilní s některými hrami, které běžně mohu hrát na svém telefonu nebo jiných tabletech. Lze to nějak řešit?
Pokud instalujete hru skrze APK balíček, tak se před stahováním ujistěte, že hra podporuje kombinaci ARM mali400MP GPU, přičemž musíte zvolit GT-I9100 Editon. Pokud si stáhnete jinou verzi, nebude s tablety Auroroa II nebo ELF II kompatibilní. Dalším důvodem může být nekompatibilita hry kvůli vysokému rozlišení tabletu. Některé hry jsou určeny pouze pro menší rozlišení a starší verze systému Android, než má Aurora II nebo Elf II

Proč se nějaká hra sama ukončí nebo zatuhne hned po spuštění?
Některé hry vyžadují připojení k internetu, jiné vyžadují aktivní účet u Google a jeho správné nastavení v tabletu. Bez toho nejdou spustit.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi – Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Ponechat připojení Wi-Fi během režimu spánku.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel?
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení.

Jak tablet resetovat, případně co dělat, když zatuhne?
Neexistuje žádný zvláštní způsob, jak zařízení resetovat. Lze jej ale kdykoli vypnout – stiskněte tlačítko Power na dobu 8 sekund. Následně jej můžete opět zapnout.

Nemohu přehrát flash videa a všechny flashové inzeráty jsou zobrazeny jako kontrolní ikona. Musím nainstalovat Flash plug-in svépomocí?
Oficiální firmware v různých verzích často nemá předinstalovaný flash přehrávač. Budete jej tedy muset doinstalovat ručně.