MobilniPodpora.cz

Ainol Novo7 NUMY - Otázky a odpovědi

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny

Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo? 
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Proč uživatelé provádějí root tabletu a mám jej udělat také?
Lidé, kteří používají Android telefon nebo tablet provádějí root, aby získali nad zařízením kompletní kontrolu. Po provedení rootu budete moci libovolně aktualizovat firmware i na neoficiální verze, upravovat úvodní obrazovky, či provádět libovolné úpravy systému. Tablety Ainol mají již z výroby root proveden, takže jej nemusíte sami manuálně dělat. 

Proč jsou některé aplikace pro Android telefon nevhodné pro můj tablet?
Vzhledem k jinému systému a nastavení na tabletu a telefonu, bude aplikace, které jsou speciálně navrženy pro telefon Android nevhodné pro tablet a opačně. Nejspolehlivější způsob, jak instalovat aplikace, které nenajdete v Google Play pro daný tablet, je stáhnout si APK balíček dané aplikace a ten následně nainstalovat v aplikaci AppInstaller.

Proč se nějaká hra sama ukončí nebo zatuhne hned po spuštění?
Některé hry vyžadují připojení k internetu, jiné vyžadují aktivní účet u Google a jeho správné nastavení v tabletu. Bez toho nejdou spustit.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi – Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Ponechat připojení Wi-Fi během režimu spánku.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel? 
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení. 

Jak tablet resetovat, případně co dělat, když zatuhne?
Resetovací tlačítko se nachází mezi sloty SIM karet. Musíte tedy nejprve odstranit na zadní straně krycí lištu, která SIM karty zpřístupňuje. 

Je možné z tabletu také telefonovat, nebo se dají SIM karty využívat pouze pro data?
Telefonovat můžete z libovolné SIM karty. Stejně tak vám půjdou využívat 3G data z kterékoliv SIM karty.

Podporuje Numy HSDPA?
Ano, tento typ datových přenosů je podporován.

Ve specifikacích uvádíte, že tablet má Bluetooth 4.0. Čím se liší od předchozích verzí?
Bluetooth 4.0 má především nižší energetickou náročnost, baterie tedy vydrží déle v provozu než se staršími verzemi Bluetooth.

Jaký je rozdíl mezi mini a microHDMI, které má Ainol Numy? 
Z uživatelského hlediska je hlavní především jiný tvar konektoru. Při koupi HDMI kabelu tedy musíte pořizovat variantu s microHDMI.

Kde najdu manuál k tomuto tabletu?
Manuál stáhnete zde.