MobilniPodpora.cz

Ainol Novo10 CAPTAIN - Otázky a odpovědi

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny

Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo? 
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Jaký 3G modem mohu použít?
Stejně jako ostatní tablety, i CAPTAIN má zabudouvanou podporu pro externí 3G modemy. Pro aktivní připojení je ale NUTNÉ odstranit ochranu SIM karty pomocí PIN kódu. V případě, že je karta chráněna, tablet se k internetu nepřipojí. Seznam podporovaných modemů najdete v menu Nastavení\Další...\3G support list. Po připojení modemu by se měl tablet cca do 30 sekund sám automaticky připojit k internetu.
Přímo vyzkoušený máme modem Huawei E3131, kde byla SIM karta T-Mobile. Velmi pravděpodobně bude fungovat stejný typ modemu i od operátora O2.

Proč mám u tabletu k dispozici jen 13 GB paměti, když má tablet oficiálně16 GB? Stejně tak mám k dispozici pouze 780 MB paměti, místo 1 GB.
To je způsobeno různým výpočtem velikosti paměti. 1 kB nemá 1000, ale 1024 bytů a 1 MB má 1024 kB. To ve výsledku znamená, že ve výsledku máte místo 16 GB oficiálně jen 14,8 GB, přičemž část si z toho ještě ukrojí systém. Pro ukládání dalších souborů je tak k dispozici kapacita kolem 13 GB.

Proč uživatelé provádějí root tabletu a mám jej udělat také?
Lidé, kteří používají Android telefon nebo tablet provádějí root, aby získali nad zařízením kompletní kontrolu. Po provedení rootu budete moci libovolně aktualizovat firmware i na neoficiální verze, upravovat úvodní obrazovky, či provádět libovolné úpravy systému. Tablety Ainol mají již z výroby root proveden, takže jej nemusíte sami manuálně dělat. 

Proč jsou některé aplikace pro Android telefon nevhodné pro můj tablet?
Vzhledem k jinému systému a nastavení na tabletu a telefonu, bude aplikace, které jsou speciálně navrženy pro telefon Android nevhodné pro tablet a opačně. Nejspolehlivější způsob, jak instalovat aplikace, které nenajdete v Google Play pro daný tablet, je stáhnout si APK balíček dané aplikace a ten následně nainstalovat v aplikaci AppInstaller.

Proč se nějaká hra sama ukončí nebo zatuhne hned po spuštění?
Některé hry vyžadují připojení k internetu, jiné vyžadují aktivní účet u Google a jeho správné nastavení v tabletu. Bez toho nejdou spustit.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi – Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Ponechat připojení Wi-Fi během režimu spánku.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel? 
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení. 

Jak tablet resetovat, případně co dělat, když zatuhne?
Neexistuje žádný zvláštní způsob, jak zařízení resetovat. Lze jej ale kdykoli vypnout – stiskněte tlačítko Power na dobu 8 sekund. Následně jej můžete opět zapnout.

Poraďte mi prosím nějaký modem, který s tabletem bude okamžitě fungovat, bez nutnosti cokoliv nastavovat.
Vzájemná kompatibilita je bohužel ovlivněna i verzí firmwaru, ale u základní verze (2013.08.12 V1 a 2013.08.20 V2) bez potíží funguje modem T-Mobile, Huawei E3131.