MobilniPodpora.cz

Ainol Novo9 SPARK - Otázky a odpovědi

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny
Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč má tablet pomalou reakci na stisk tlačítka při probouzení?
To je způsobeno tím, že je procesor tabletu v režimu spánku velmi podtaktován (velmi často pod 100 MHz - záleží na verzi firmwaru). Pokud je při takto nízkém taktu zmáčknuto tlačítko pro probuzení, musí procesor nejdříve na takto pomalé frekvenci přikaz zpracovat, přerušit veškerou činnost, změnit takt na provozní frekvenci a následně provést zbytek procedury probouzení (zapnout displej, připojit úložiště, Wi-Fi apod). Proto může probouzení trvat i několik sekund. Nemá cenu mačkat tlačítko Power několikrát - pouze tím proces probouzení prodloužíte, nebo ukončíte a tablet tak zůstane nadále v režimu spánku.

Jaký 3G modem mohu použít pro modely SPARK a VENUS?
Stejně jako ostatní tablty, i SPARK a VENUS mají zabudouvanou podporu pro externí 3G modemy. Pro aktivní připojení je ale NUTNÉ odstranit ochranu SIM karty pomocí PIN kódu. V případě, že je karta chráněna, tablet se k internetu nepřipojí. Internetové připojení jsme testovali s následujícími modemy: Huawei E173 (O2), Huawei E3131 (T-Mobile) a Huawei K3770 (Vodafone). Tablety by dále měly být kompatibilní s modemy Huawei E1916, ZTE AC2736, Huawei E1750, Huaweu EC122 a Huawei EM770W. podpora dalších modemů není zatím ověřena. Po připojení modemu by se měl tablet cca do 30 sekund sám automaticky připojit k internetu.

Proč se mi tablet i v režimu spánku neustále vybíjí a výdrž není tedy příliš dlouhá?
To je nejčastěji způsobeno tím, že máte na plochách (v základním nastavení je jich pět) spuštěné nejrůznější widgety - email, počasí, sledování kurzů apod. Ty velmi často mají nastaveno, že se mají např. každých 15 minut aktualizovat, k čemuž často potřebují připojení k internetu. Při těchto činnostech samozřejmě tablet interně probouzejí, čímž dochází k pravidelnému vybíjení tabletu. Doporučujeme proto instalaci widgetů na plochu omezit na co nejmenší množství, které vybíjení tabletu zamezí.

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo? 
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Proč můj router není kompatibilní s Ainol Novo Spark?
Problém může často vyřešit manuální nastavení IP adresy místo jejího získávání z DHCP, případně upgrade firmwaru v samotném routeru (směrovači) či přístupovém bodu.

Proč se mi zobrazuje velikost disku kolem 13 GB, když má mít tablet kapacitu 16 GB? 
To je způsobeno tím, že do celkové kapacity je zahrnut i operační systém (firmware) a předinstalované aplikace. Ty zaberou na disku více než 1 GB prostoru.

Proč uživatelé provádějí root tabletu a mám jej udělat také?
Lidé, kteří používají Android telefon nebo tablet provádějí root, aby získali nad zařízením kompletní kontrolu. Po provedení rootu budete moci libovolně aktualizovat firmware i na neoficiální verze, upravovat úvodní obrazovky, či provádět libovolné úpravy systému. Tablety Ainol mají již z výroby root proveden, takže jej nemusíte sami manuálně dělat.

Proč jsou některé aplikace pro Android telefon nevhodné pro můj tablet?
Vzhledem k jinému systému a nastavení na tabletu a telefonu, bude aplikace, které jsou speciálně navrženy pro telefon Android nevhodné pro tablet a opačně. Nejspolehlivější způsob, jak instalovat aplikace, které nenajdete v Google Play pro daný tablet, je stáhnout si APK balíček dané aplikace a ten následně nainstalovat v aplikaci AppInstaller.

Proč se nějaká hra sama ukončí nebo zatuhne hned po spuštění?
Některé hry vyžadují připojení k internetu, jiné vyžadují aktivní účet u Google a jeho správné nastavení v tabletu. Bez toho nejdou spustit.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi – Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Ponechat připojení Wi-Fi během režimu spánku.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel? 
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení.

Nemohu přehrát flash videa a všechny flashové inzeráty jsou zobrazeny jako kontrolní ikona. Musím nainstalovat Flash plug-in svépomocí?
Oficiální firmware v různých verzích často nemá předinstalovaný flash přehrávač. Budete jej tedy muset doinstalovat ručně.

Jak zlepším Wi-Fi signál u modelu Spark?
Na svém Wi-Fi routeru nastavte vysílání na kanál 11. Aktualizujte také firmware tabletu na poslední aktuální verzi. U prvních verzí firmwaru je Wi-Fi signál o poznání slabší.

Nedaří se mi aktualizaci firmwaru podle vašeho návodu. Aplikace tablet nevidí. Existuje nějaký způsob, jak update provést?
Přesný postup jak donutit tablet spolupracovat s Phoenix Suit pro nahrání originálního firmware a dát vše zase do pořádku je následující (používejte pouze pokud klasický způsob nezabírá!):

  • Pustit Phoenix Suit
  • Jít ve Phoenix Suit na kartu Firmware
  • Vybrat Firmware image a kliknout na Upgrade
  • 10 vterin podrzet Power tlacitko, aby se vypnul tablet
  • Vytáhnout USB z PC
  • Podržet Home tlačítko a nepouštět
  • Zasunout USB do PC a stále držet Home a 10x stisknout Power
  • Pak se automaticky spustí Upgrade

Proč nakupovat právě u nás

Žádná registrace
U objednávky stačí vyplnit jen základní kontaktní údaje.

Jsme plátci DPH
Ceny zboží v e-shopu jsou zobrazeny včetně DPH.

Poštovné zdarma
U objednávek nad 3000 Kč zasíláme zboží zdarma.

Rychlé odbavení
Zboží, které máme skladem, odesíláme do 24 hodin.

Možnosti dopravy

Osobní převzetí (Rousínov - 9-15 hod)
Česká pošta / PPL nad 3000 Kč
Česká pošta / PPL – převodem
Česká pošta / PPL – dobírka
Zásilkovna / Heuréka Point nad 3000 Kč
Zásilkovna / Heuréka Point – platba předem
Zásilkovna / Heuréka Point – platba při převzetí
Slovensko – PPL – Platba předem na SK účet
Slovensko – PPL – dobírka
Slovensko – Zásilkovna – Platba předem
Slovensko – Zásilkovna – dobírka

zdarma
zdarma
90 Kč
110 Kč
zdarma
50 Kč
70 Kč
200 Kč

250 Kč
130 Kč
180 Kč