MobilniPodpora.cz

Ainol Novo7 VENUS - Otázky a odpovědi

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny

Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo? 
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Jaký 3G modem mohu použít pro modely SPARK a VENUS?
Stejně jako ostatní tablty, i SPARK a VENUS mají zabudouvanou podporu pro externí 3G modemy. Pro aktivní připojení je ale NUTNÉ odstranit ochranu SIM karty pomocí PIN kódu. V případě, že je karta chráněna, tablet se k internetu nepřipojí. Internetové připojení jsme testovali s následujícími modemy: Huawei E173 (O2), Huawei E3131 (T-Mobile) a Huawei K3770 (Vodafone). Tablety by dále měly být kompatibilní s modemy Huawei E1916, ZTE AC2736, Huawei E1750, Huaweu EC122 a Huawei EM770W. podpora dalších modemů není zatím ověřena.
po připojení modemu by se měl tablet cca do 30 sekund sám automaticky připojit k internetu.

Proč mám u tabletu k dispozici jen 13 GB paměti, když má tablet oficiálně16 GB? Stejně tak mám k dispozici pouze 80 MB paměti, místo 1 GB.
To je způsobeno různým výpočtem velikosti paměti. 1 kB nemá 1000, ale 1024 bytů a 1 MB má 1024 kB. To ve výsledku znamená, že ve výsledku máte místo 16 GB oficiálně jen 14,8 GB, přičemž část si z toho ještě ukrojí systém. Pro ukládání dalších souborů je tak k dispozici kapacita kolem 13 GB.

Proč uživatelé provádějí root tabletu a mám jej udělat také?
Lidé, kteří používají Android telefon nebo tablet provádějí root, aby získali nad zařízením kompletní kontrolu. Po provedení rootu budete moci libovolně aktualizovat firmware i na neoficiální verze, upravovat úvodní obrazovky, či provádět libovolné úpravy systému. Tablety Ainol mají již z výroby root proveden, takže jej nemusíte sami manuálně dělat. 

Proč jsou některé aplikace pro Android telefon nevhodné pro můj tablet?
Vzhledem k jinému systému a nastavení na tabletu a telefonu, bude aplikace, které jsou speciálně navrženy pro telefon Android nevhodné pro tablet a opačně. Nejspolehlivější způsob, jak instalovat aplikace, které nenajdete v Google Play pro daný tablet, je stáhnout si APK balíček dané aplikace a ten následně nainstalovat v aplikaci AppInstaller.

Můj tablet není kompatibilní s některými hrami, které běžně mohu hrát na svém telefonu nebo jiných tabletech. Lze to nějak řešit?
Problém může být v grafické kartě u tabletu VENUS. Dalším důvodem může být nekompatibilita hry kvůli vysokému rozlišení tabletu. Některé hry jsou určeny pouze pro menší rozlišení a starší verze systému Android, než má VENUS.

Proč se nějaká hra sama ukončí nebo zatuhne hned po spuštění?
Některé hry vyžadují připojení k internetu, jiné vyžadují aktivní účet u Google a jeho správné nastavení v tabletu. Bez toho nejdou spustit.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi – Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Ponechat připojení Wi-Fi během režimu spánku.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel? 
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení. 

Jak tablet resetovat, případně co dělat, když zatuhne?
Neexistuje žádný zvláštní způsob, jak zařízení resetovat. Lze jej ale kdykoli vypnout – stiskněte tlačítko Power na dobu 8 sekund. Následně jej můžete opět zapnout.

Je pravda, že model Venus má problémy s hrami od společností Gameloft a EA?
Ainol Novo 7 Venus zvládá hry i od těchto výrobců. Tablet má nicméně problém s hrami, které jsou určené přímo pro procesory Tegra 3. Před zakoupením byste se proto nejprve měli ujistit, že hra není určena výhradně pro tento typ procesoru. Na modelu Venus máme jinak vyzkoušeno řadu her, a to i těch graficky náročnějších. Jedná se např. o tituly Asphalt 7, Real Football 2013, Dead Trigger, DrawRace 2, Real Racing 3, Need for Speed Most Wanted, Need for Speed Hot Pursuit, PES2012, Plants vs. Zombies, Townsmen, Minecraft PE, Game Dev StoryRiptide GP, Temple Run 2, nebo oblíbené Angry Birds.

Na tabletu mi nefunguje Antutu Benchmark, dá se s tím něco dělat?
Vyzkoušejte tuto verzi aplikace.