MobilniPodpora.cz

Ainol Novo7 Mars - Otázky a odpovědi

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny
Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč má tablet pomalou reakci na stisk tlačítka při probouzení?
To je způsobeno tím, že je procesor tabletu v režimu spánku velmi podtaktován (velmi často pod 100 MHz - záleží na verzi firmwaru). Pokud je při takto nízkém taktu zmáčknuto tlačítko pro probuzení, musí procesor nejdříve na takto pomalé frekvenci přikaz zpracovat, přerušit veškerou činnost, změnit takt na provozní frekvenci a následně provést zbytek procedury probouzení (zapnout displej, připojit úložiště, Wi-Fi apod). Proto může probouzení trvat i několik sekund. Nemá cenu mačkat tlačítko Power několikrát - pouze tím proces probouzení prodloužíte, nebo ukončíte a tablet tak zůstane nadále v režimu spánku.

Proč se mi tablet i v režimu spánku neustále vybíjí a výdrž není tedy příliš dlouhá?
To je nejčastěji způsobeno tím, že máte na plochách (v základním nastavení je jich pět) spuštěné nejrůznější widgety - email, počasí, sledování kurzů apod. Ty velmi často mají nastaveno, že se mají např. kařdých 15 minut aktualizovat, k čemuž často potřebují připojení k internetu. Při těchto činnostech samozřejmě tablet interně probouzejí, čímž dochází k pravidelnému vybíjení tabletu. Doporučujeme proto instalaci widgetů na plochu omezit na co nejmenší množství, které vybíjení tabletu zamezí.

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo?
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Proč nemohu přečíst SD kartu?
Zkontrolujte, že máte vypnuto Ladění přes USB. V tomto režimu není přístupný USB disk připojený k tomuto portu.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi  Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Udržovat Wi-Fi připojení v režimu spánku

Proč se mi zobrazuje velikost disku kolem 6 GB, když má mít tablet kapacitu 8 GB?
To je způsobeno tím, že do celkové kapacity je zahrnut i operační systém (firmware) a předinstalované aplikace. Ty zaberou na disku více než 1 GB prostoru.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel?
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení.

Jak tablet resetovat?
Neexistuje žádný zvláštní způsob, jak zařízení resetovat. Lze jej ale kdykoli vypnout – stiskněte tlačítko Power na dobu 8 sekund. Následně jej můžete opět zapnout.

Tablet přestal detekovat paměťovou kartu, jde to opravit?
Nejprve si udělejte zálohu dat, které máte v tabletu uložené. Při opravě o ně přijdete. Následně pusťte Recovery Menu (tlačítkem snížení hlasitosti a současným stiskem spouštěcího tlačítka) a postupně proveďte wipe data/factory resetwipe cache partitionwipe media partition. Poté tablet znovu spusťte (reboot system now). Po nastartování by již karta měla být viditelná.