MobilniPodpora.cz

Návody a aktualizace firmwaru pro LCD tablety Ainol

AURORA

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

AURORA II

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

ELF

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

ELF II

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

MARS

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

FLAME

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

CRYSTAL

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

HERO 

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

HERO II QUADCORE

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

VENUS

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

SPARK

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

CRYSTAL QUADCORE

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

RAINBOW

Otázky a odpovědi

 

DISCOVER

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware 

CAPTAIN

Otázky a odpovědi

Manuál a Firmware

NUMY

Otázky a odpovědi

 

TALOS

Manuál a Firmware

ADVANCED MINI

Manuál a Firmware

NUMY AX10

Manuál a Firmware

 

 

Servis a opravy

Nezáruční a pozáruční servis LCD tabletů Ainol poskytuje náš servisní partner - ServisTabletů.cz

Otázky a odpovědi - obecné

Proč bych měl aktualizovat firmware?
Nová zařízení mohou mít některé problémy. K vyřešení těchto problémů a zvýšení uživatelského komfortu slouží právě aktualizace firmware.

Přepnutí z čínštiny
Pokud se po aktualizaci firmwaru nachází po restartu tablet v čínštině, není se třeba bát. Stačí klepnout na ikonu s aplikacemi (symbol šesti teček), následně sjet v levé nabídce na symbol se znakem „A“ (viz výše) a pak klepnout na první položku. Zde pak již stačí vybrat požadovaný jazyk (češtinu).

cestina

Proč má tablet pomalou reakci na stisk tlačítka při probouzení?
To je způsobeno tím, že je procesor tabletu v režimu spánku velmi podtaktován (velmi často pod 100 MHz - záleží na verzi firmwaru). Pokud je při takto nízkém taktu zmáčknuto tlačítko pro probuzení, musí procesor nejdříve na takto pomalé frekvenci přikaz zpracovat, přerušit veškerou činnost, změnit takt na provozní frekvenci a následně provést zbytek procedury probouzení (zapnout displej, připojit úložiště, Wi-Fi apod). Proto může probouzení trvat i několik sekund. Nemá cenu mačkat tlačítko Power několikrát - pouze tím proces probouzení prodloužíte, nebo ukončíte a tablet tak zůstane nadále v režimu spánku.

Proč se mi tablet i v režimu spánku neustále vybíjí a výdrž není tedy příliš dlouhá?
To je nejčastěji způsobeno tím, že máte na plochách (v základním nastavení je jich pět) spuštěné nejrůznější widgety - email, počasí, sledování kurzů apod. Ty velmi často mají nastaveno, že se mají např. kařdých 15 minut aktualizovat, k čemuž často potřebují připojení k internetu. Při těchto činnostech samozřejmě tablet interně probouzejí, čímž dochází k pravidelnému vybíjení tabletu. Doporučujeme proto instalaci widgetů na plochu omezit na co nejmenší množství, které vybíjení tabletu zamezí.

Jaký 3G modem mohu připojit ke svému tabletu?
Seznam podporovaných 3G modemů se liší v každém firmwaru, zejména pak v těch neoficiálních. Poslední oficiální firmwary LCD tabletů Ainol Novo7 Aurora II, Elf II, Crystal, Flame, Mars a Novo 10 Hero by měly obsahovat podporu pro následující externí 3G modemy:

Huawei (Vodafone) K3770 WCDMA ZTE EC122 CDMA2000 A-LINK A-Link 3GU WCDMA
Huawei E153 WCDMA ZTE EC1261 CDMA2000 MF633BP-1 WCDMA
Huawei E1550 WCDMA ZTE EC1270 CDMA2000 ST-Ericsson ST-Ericsson TD CMCC Modem TD-SCDMA
Huawei E160E WCDMA ZTE EC150 CDMA2000  
Huawei E169 ZTE EC156 CDMA2000  
Huawei E173 WCDMA ZTE EC167 CDMA2000  
Huawei E173-s WCDMA ZTE MF110 WCDMA  
Huawei E173-u WCDMA ZTE MF190 WCDMA  
Huawei E1750 WCDMA ZTE MF226 WCDMA  
Huawei E1750 WCDMA ZTE MF633 WCDMA  
Huawei E1782 WCDMA ZTE MF637U WCDMA  
Huawei E1820 WCDMA ZTE MF673U WCDMA  
Huawei E1820 WCDMA ZTE ZTE-T A355 TD-SCDMA  
Huawei E182E WCDMA ZTE ZTE-T A356 TD-SCDMA  
Huawei E220 WCDMA    
Huawei E220 WCDMA    
Huawei E261 WCDMA    
Huawei E272 WCDMA    
Huawei E353 WCDMA    
Huawei EC122 CDMA2000    
Huawei EC1261 CDMA2000    
Huawei EC150 CDMA2000    
Huawei ET128 TD-SCDMA    
Huawei ET188 TD-SCDMA    
Huawei K3520 WCDMA    

Po připojení modemu by mělo dojít k automatickému připojení na internet. Pokud se tak nestane do cca 1 minuty, můžete vyzkoušet připojení 3G modemu pomocí aplikace PPP Widget. Widget umístěte na plochu, zasuňte modem do OTG kabelu, potvrďte, že se má používat pro jeho správu PPP widget, zadejte PIN (pokud jej máte nastavený), v PPP zvolte Configure a do APN zadejte internet (v případě O2). Doporučujeme ještě zatrhnout volbu pro neuspávání USB zařízení. nyní se můžete vrátit na widget a zvolit Connect.

Jaký 3G modem mohu použít pro modely SPARK a VENUS?
Stejně jako ostatní tablty, i SPARK a VENUS mají zabudouvanou podporu pro externí 3G modemy. Pro aktivní připojení je ale NUTNÉ odstranit ochranu SIM karty pomocí PIN kódu. V případě, že je karta chráněna, tablet se k internetu nepřipojí. Internetové připojení jsme testovali s následujícími modemy: Huawei E173 (O2), Huawei E3131 (T-Mobile) a Huawei K3770 (Vodafone). Tablety by dále měly být kompatibilní s modemy Huawei E1916, ZTE AC2736, Huawei E1750, Huaweu EC122 a Huawei EM770W. podpora dalších modemů není zatím ověřena.
po připojení modemu by se měl tablet cca do 30 sekund sám automaticky připojit k internetu.

Proč se tablet Hero nenabíjí při připojení USB kabelu?
LCD tablety Hero nepodporují nabíjení skrze rozhraní USB. Je to z důvodu velkokapacitní baterie, jejíž nabití by skrze toto rozhraní trvalo příliš dlouho. Z tohoto důvodu dal výrobce přednost nabíjení skrze adaptér s vyšším napětím. 

Jak mám restartovat tablet Ainol HERO?
Restart tabletu při zaseknutí (nebo i z jiného důvodu) lze provést zasutím kancelážské sponky do dírky pro mikrofon. Za ní se nachází tlačítko reset. Krátkým stiskem pak provedete restart tabletu. Tento postup funguje POUZE u tabletu HERO.

Proč mi Aurora II / Elf II ukazuje neustále 100% stav baterie?
Tento problém lze vyřešit následně:
-    Pokud máte rootnutý tablet, stáhněte si Google Play aplikaci Terminal Emulator.
-    Do příkazu napište: su a dejte enter
-    Pak: echo B8 > /sys/devices/i2c-2/2-0034/axp20_reg a Enter
-    Pak: echo B820 > /sys/devices/i2c-2/2-0034/axp20_reg a Enter
-    Tablet vás během několika sekund uvědomí na téměř vybitou baterii
-    Následně stačí tablet nabít na 100 %
Pokud by tento postup ještě nevedl k úspěchu, doporučujeme ještě doinstalovat aplikaci Battery Calibrator. Po jeho spuštění dejte Backup and Remove batterystats.bin a restartujte tablet. Nyní by již měl indikátor po nabití ukazovat správné hodnoty.

Proč se mi po smazání hry neuvolní žádné místo?
To může být způsobeno tím, že jste smazal pouze ikonu. Zkuste přesunout hru na SD karta\Android \ Data.

Proč uživatelé provádějí root tabletu a mám jej udělat také?
Lidé, kteří používají Android telefon nebo tablet provádějí root, aby získali nad zařízením kompletní kontrolu. Po provedení rootu budete moci libovolně aktualizovat firmware i na neoficiální verze, upravovat úvodní obrazovky, či provádět libovolné úpravy systému. Tablety Ainol mají již z výroby root proveden, takže jej nemusíte sami manuálně dělat.

Proč jsou některé aplikace pro Android telefon nevhodné pro můj tablet?
Vzhledem k jinému systému a nastavení na tabletu a telefonu, bude aplikace, které jsou speciálně navrženy pro telefon Android nevhodné pro tablet a opačně. Nejspolehlivější způsob, jak instalovat aplikace, které nenajdete v Google Play pro daný tablet, je stáhnout si APK balíček dané aplikace a ten následně nainstalovat v aplikaci AppInstaller.

Je pravda, že model Venus má problémy s hrami od společností Gameloft a EA?
Ainol Novo 7 Venus zvládá hry i od těchto výrobců. Tablet má nicméně problém s hrami, které jsou určené přímo pro procesory Tegra 3. Před zakoupením byste se proto nejprve měli ujistit, že hra není určena výhradně pro tento typ procesoru. Na modelu Venus máme jinak vyzkoušeno řadu her, a to i těch graficky náročnějších. Jedná se např. o tituly Asphalt 7, Real Football 2013, Dead Trigger, DrawRace 2, rEAL rACING 3, Need for Speed Most Wanted, Need for Speed Hot Pursuit, PES2012, Plants vs. Zombies, Townsmen, Minecraft PE, Game Dev StoryRiptide GP, Temple Run 2, nebo oblíbené Angry Birds.

Proč se nějaká hra sama ukončí nebo zatuhne hned po spuštění?
Některé hry vyžadují připojení k internetu, jiné vyžadují aktivní účet u Google a jeho správné nastavení v tabletu. Bez toho nejdou spustit.

Proč se mi v pohotovostním režimu odpojí Wi-Fi?
Navštivte Nastavení – Wi-Fi – Pokročilé (v pravém horním rohu) a zde zatrhněte Ponechat připojení Wi-Fi během režimu spánku.

Tablet přestal detekovat paměťovou kartu a interní pamět, jde to opravit?
Ano, oprava je velmi snadná. Nejprve si udělejte zálohu dat, které máte v tabletu uložené. Při opravě o ně přijdete. Následně pusťte Recovery Menu (tlačítkem snížení hlasitosti a současným stiskem spouštěcího tlačítka) a postupně proveďte wipe data/factory resetwipe cache partition a wipe media partition. Poté tablet znovu spusťte (reboot system now). Po nastartování by již karta měla být viditelná.

Proč mi nefunguje externí disk, když jej připojím k USB přes OTG kabel?
To je způsobeno omezeným proudem, který nemusí stačit k aktivaci externího USB disku. Týká se te především 2,5“ externích pevných disků či jiných energeticky náročnějších zařízení.

Jak tablet resetovat, případně co dělat, když zatuhne?
Neexistuje žádný zvláštní způsob, jak zařízení resetovat (s výjimkou modelů Hero). Lze jej ale kdykoli vypnout – stiskněte tlačítko Power na dobu 8 sekund. Následně jej můžete opět zapnout.

Jak do tabletu nainstalovat Adobe Flash Player? V obchodě ho nemohu najít.
V Google Play už tuto aplikaci opravdu neseženete, do tabletu se ale přesto dá nahrát. Aplikaci najdete přímo na stránkách výrobce. Stačí ji stáhnout do tabletu a spustit instalaci. Pro tento případe je současně nutné, abyste měli povolené instalování aplikací z cizích zdrojů (Nastavení - Zabezpečení).

Pouzdra s integrovanou klávesnicí neobsahují české znaky. Bude mi psaní s diakritikou fungovat?
Kožená pouzdra s integrovanou klávesnicí skutečně české znaky nemají. Správně česky vám ale klávesnice psát bude, pokud do tabletu nainstalujete aplikaci SmartKeyboard PRO nebo Go Keyboard a následně k nim doinstalujete plugin s podporou českého jazyka.

Proč se mi tablet začal zasekávat v Google Play?
Google v první polovině měsíce dubna provedl aktualizaci svého obchodu s aplikacemi. Nová verze je ale prozatím velmi nestabilní a velmi často se zasekává. Aktualizaci Google Play proto v současné chvíli nedoporučujeme.

Proč nakupovat právě u nás

Žádná registrace
U objednávky stačí vyplnit jen základní kontaktní údaje.

Jsme plátci DPH
Ceny zboží v e-shopu jsou zobrazeny včetně DPH.

Poštovné zdarma
U objednávek nad 3000 Kč zasíláme zboží zdarma.

Rychlé odbavení
Zboží, které máme skladem, odesíláme do 24 hodin.

Možnosti dopravy

Osobní převzetí (Rousínov - 9-15 hod)
Česká pošta / PPL nad 3000 Kč
Česká pošta / PPL – převodem
Česká pošta / PPL – dobírka
Zásilkovna / Heuréka Point nad 3000 Kč
Zásilkovna / Heuréka Point – platba předem
Zásilkovna / Heuréka Point – platba při převzetí
Slovensko – PPL – Platba předem na SK účet
Slovensko – PPL – dobírka
Slovensko – Zásilkovna – Platba předem
Slovensko – Zásilkovna – dobírka

zdarma
zdarma
90 Kč
110 Kč
zdarma
50 Kč
70 Kč
200 Kč

250 Kč
130 Kč
180 Kč